Clear Aligner w Polsce

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Podstawowymi zaletami nakładek Clear Aligner są wygoda, doskonała higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Korygowanie wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek znane jest już w ortodoncji od wielu lat. Opracowane systemy okazały się skuteczne, jednak cały proces leczenia planowany był za granicą. Do tego planu wykonywany był i wysyłany kompletny zestaw nakładek na cały przebieg leczenia. W tej sytuacji zmiana sposobu leczenia, czy nawet minimalna jego korekta przez lekarza ortodontę w miejscu leczenia Pacjenta była praktycznie niemożliwa. Unowocześnioną koncepcję bezinwazyjnego leczenia ortodontycznego, eliminującą powyższe wady opracował pochodzący z Korei dr Tae Weon Kim, a rozpowszechniła ją niemiecka firma Scheu Dental.

W Polsce prekursorem metody Clear Aligner jest dr Ayham Mohsin, ortodonta, właściciel przychodni Ortodent. Stworzył on w naszym kraju zaplecze technologiczne i dydaktyczne do leczenia i propagowania metody Clear Aligner. Obecnie nakładki wykonywane są w kilkunastu certyfikowanych laboratoriach, a leczenie tą metodą prowadzi wiele gabinetów na terenie całego kraju. Dzięki rozpowszechnieniu metody w Polsce jest ona relatywnie tania, a przez to dostępna dla każdego Pacjenta. Leczenie metodą Clear Aligner musi przebiegać pod okiem specjalisty w licencjonowanych gabinetach, a nakładki muszą być wykonane w specjalistycznych pracowniach w oparciu o wyniki pomiaru wychylenia zębów i ich analizę cyfrową.

ZOBACZ GDZIE MOŻESZ SIĘ LECZYĆ

MAPA

ZALETY CLEAR ALIGNER

Jest wiele metod leczenia ortodontycznego, ale żadna nie daje takiego poczucia komfortu, wygody i pewności siebie jak Clear Aligner. Metoda jest zupełnie bezinwazyjna i bezbolesna, a dzięki innowacyjnym nakładkom leczenie zupełnie nie wpływa na Twoje codzienne życie, co jesz, jak mówisz i jak wykorzystujesz wolny czas.
Dotychczasowi Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie metodą Clear Aligner wymieniają wiele jej niezaprzeczalnych.

ESTETYKA

Przeźroczyste nakładki są niemal niezauważalne, ich noszenie nie powoduje dyskomfortu podczas spotkań i rozmów w pracy czy szkole.

IDEALNE DOPASOWANIE

Nakładki doskonale przylegają do zębów, dlatego nie wpływają negatywnie na jakość mówienia i pozwalają się śmiać.

KOMFORT NOSZENIA

Nakładki są gładkie, nie posiadają wystających elementów metalowych, przez co nie powodują uczucia gniecenia.

 

WYSOKA TOLERANCJA

biokompatybilny Materiał wykonania nakładek nie powoduje swędzenia i reakcji uczuleniowych jakie mogą powstać w wyniku styczności metalu z policzkiem i dziąsłami, jest dobrze tolerowany przez tkanki wewnątrz jamy ustnej.

HIGIENA

Nakładki szybko i łatwo dają się wyjmować i ponownie zakładać np. w czasie jedzenia, picia ciepłych i barwiących napojów, szczotkowania i nitkowania zębów, a także samego czyszczenia szyn.

 

KORZYSTNA CENA

Koszty całego procesu leczenia metodą Clear Aligner są porównywalne do tradycyjnych metod a czasami nawet tańsze.

Przewaga Clear Aligner

CLEAR ALIGNER

APARATY TRADYCYJNE

Efektywne leczenie szerokiej gamy wad ortodontycznych, np. stłoczenia zębów, zgryzu krzyżowego, diastemy, głębokiego zgryzu.

X

X

Skuteczne prostowanie zębów

X

X

Możliwość jedzenia wszystkich rodzajów żywności

X

-

Swoboda w zdejmowaniu i nakładaniu

X

-

Przeźroczystość i niewidoczność – naturalna estetyka

X

-

Możliwość normalnego szczotkowania i nitkowania zębów dla zachowania higieny jamy ustnej

X

-

Nieinwazyjność, delikatność i wygoda

X

-

Regularność wizyt kontrolnych

X

-

Brak wpływu na jakość wymowy

X

-

Możliwość nieskrępowanego śmiania się

X

-

Wykonanie z biokompatybilnych, nieuczuleniowych materiałów

X

-